Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

Pozycjonowanie Tychy

SEO jako branża w Polsce jest świeża, co nie oznacza, ze nie ma dużej konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz...bardzo wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Wymagana jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Czy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?

SEO jest to proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. W teorii jest to dość nietrudne, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy SEO trzeba mieć na uwadze wiele czynników na przykład: obszar gdzie dana strona ma swoją działalność, konkurencje i wiele innych istotnych rzeczy. Oczywiście SEO jest to proces, zatem na konkretne efekty trzeba czasami poczekać parę miesięcy. Mamy kilka metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Pozycjonowanie Tychy

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór słów kluczowych to ważna sprawa, ponieważ to od tego zależy czy nasza witryna na daną frazę pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego pozycjonera kwestia doboru fraz to bardzo ważny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co pewnie skończy się brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Dodane: 18-03-2015 11:29

Widok do druku:

Pozycjonowanie Tychy

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: